W dniach 7-10 września na Małopolskiej Uczelni Państwowej  im. Rotmistrza W. Pileckiego w Oświęcimiu odbywała się  XXX Szkoła Dydaktyki Matematyki. Tematyka „Kształcenie matematyczne wobec wyzwań współczesnego świata” jest bardzo bliska działaniom firmy Promethean. Dlatego też nie mogło nas tam zabraknąć. Już pierwszego dnia swoje warsztaty „Technologia dotykowa w praktyce szkolnej czyli nowe oblicze metody problemowej” prowadził  Andrzej Pietrzyk jeden z ambasadorów Promethean w Polsce. Warsztaty okazały się strzałem w dziesiątkę. Zarówno tematyka jak również czas i miejsce spowodowały że w kolejnych dniach mieliśmy na stoisku Promethean przygotowanym przez firmę Interdesk mnóstwo gości. Głównym tematem był ActivInspire. Nauczyciele chwalili szybkość działania, funkcjonalność i intuicyjny interfejs. Pytali jak zdobyć program i czy trudno go opanować Jak przystało na konferencję dydaktyczną nie zabrakło pytań w stylu: „Jak z wykorzystaniem monitorów Promethean i programu ActivInspire poprowadzić lekcję na temat…?” Nauczyciele pracujący na co dzień z urządzeniami Apple testowali na stoisku możliwość współpracy ich urządzeń z monitorami Promethean. Przy okazji przetestowaliśmy nową wersję aplikacji mobilnej myPromethean – więcej o nowościach możecie przeczytać tutaj.

Podsumowując były to bardzo udane 4 dni. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w warsztatach i merytoryczne dyskusje na stoisku. Mamy nadzieję że spotkamy się za rok na następnej Szkole Dydaktyki Matematyki.