Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Do grona Szkół Partnerskich Promethean dołączyła właśnie Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Złotym Stoku. Choć nie największa bo licząca tylko 210 uczniów szkoła jest dobrze wyposażona. Dyrekcja stale zabiega o poprawę bazy edukacyjnej. Laptopy, wizualizery, podłoga interaktywna i przede wszystkim monitory interaktywne. Placówka została zarekomendowana przez firmę  Wersalin która wyposażyła szkołę w 16 monitorów interaktywnych marki Promethean. Dlatego razem z Panem Tomaszem Syposzem wręczyliśmy Pani dyrektor certyfikat potwierdzający dołączenie do grona szkół partnerskich. Więcej informacji o samej szkole i o tym jak wykorzystują technologię dotykową na co dzień znajdziecie już wkrótce.

 

W dniach 17-18 listopad 2023 na Uniwersytecie „Alexandru Ioan Cuza” w Iasi odbędzie się III Forum Edukacyjne Rumunia – Republika Mołdawii. Spotkanie zainicjowane i organizowane przez Rumuńskie Stowarzyszenie Literacy, QuartzMatrix, „Richard Wurmbrand” College, Uniwersytet „Alexandru Ioan Cuza” w Iași, AGIRO-MD, State University of Mołdawia i Liceum Teoretyczne Kiszyniów.Wydarzenie poświęcone będzie badaniu konkretnych wyzwań i dylematów etycznych wynikających z przejścia na cyfryzację. Pokazane będą obiecującepraktyki, które przyczyniają się do sprawiedliwej i właściwej oceny uczenia się. W sesjach plenarnych Forum wystąpią eksperci i praktycy w dziedzinie edukacji i technologii z Rumunii, RepublikiMołdawia i Wielka Brytania. Osiem proponowanych warsztatów będzie okazją do poznania szkół (w tym również z Polski) realizujących innowacyjne programy wpod względem włączenia społecznego, uczenia się, przedsiębiorczości, rozwoju charakteru, projektów i zaangażowania społeczności.  Polskim akcentem będą warsztaty prowadzone przez lidera programu Ambasadorzy Promethean w Polsce nauczyciela matematyki w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Górze oraz w Liceum Ogólnokształcącym im. prof. Zbigniewa Religi w Gilowicach pana Andrzeja Pietrzyka zatytułowane „How to create a digital lesson?”Informacje o agendzie i prelegentach znajdziecie pod tym linkami:

Agenda - Forumul Educatiei

Lectori și invitați - Forumul Educatiei

 

Właśnie otrzymaliśmy informację od dystrybutora produktów Promethean - firmy Prodata że właśnie pojawiła się ważna aktualizacja oprogramowania układowego monitorów Promethean! Dla użytkowników #ActivPanel #Nickel, #Cobalt i #Titanium!
Pojawiła się aktualizacja 5.5.2, która udoskonala działanie złącza #HDMI. Nowa funkcja dostępna w ustawieniach wyświetlania umożliwia ręczną zmianę wersji HDMI 1.4 lub 2.0. Zadowolone będą osoby, które zgłaszały trudności w korzystaniu z połączenia HDMI z powodu niekompatybilności wersji tego złącza w monitorze i komputerze.
Aktualizacja eliminuje zjawisko nieoczekiwanego restartu monitora podczas pracy (występującego szczególnie w modelach Titanium).
Udoskonalono także działanie aplikacji #CloudConnect, w której dodawanie nowych kont #Google powodowało czasami wyświetlenie komunikatu o błędzie.
Najnowsza wersja oprogramowania układowego poprawia działanie zdalnych aktualizacji - od teraz komunikaty o błędach podczas aktualizacji z profilu innego niż Właściciel nie powinny się już wyświetlać. 
Pamiętajcie, że pomimo iż modele Nickel, Cobalt i Titanium nie są już produkowane, nadal otrzymują wsparcie! 
 

Właśnie udostępniono aktualizację oprogramowania układowego komputera OPS-A do monitorów Promethean serii LX. Aktualna wersja firmware jest oznaczona numerem 1.1.0.26. 

Co nowego w tej wersji?
▪️ na prośbę użytkowników wydłużono czas wyświetlania menu, które teraz pozostaje otwarte przez 2 minuty od ostatniego dotknięcia ekranu.
▪️ poprawiono działanie aplikacji #Microsoft Teams i #Google Meet
▪️ poprawiono wyświetlanie tapet pulpitu, przełączanie motywów (po zmianie motywu nie trzeba już restartować monitora)
▪️ usprawniono odtwarzanie filmów 4K z urządzenia USB.
▪️ usprawniono funkcję pisania która nawet przy jednoczesnym pisaniu w 20 punktach działa płynnie i bez przerw.
 
 Niebawem pojawi się kolejna aktualizacja tym razem do wersji 1.2, która wprowadza kolejne usprawnienia.
 
PAMIĘTAJCIE! #Promethean uważnie słucha Waszych sugestii i uwag! Monitory są Waszym narzędziem pracy, a aktualizacje są odpowiedzią na Wasze głosy!
 
Informacje o aktualizacji zawdzięczamy firmie Prodata

Promethean staruje z nowym modułem. OPS-A to dobrze znane rozwiązanie typu OPS tym razem jednak zamiast systemu Windows mamy na pokładzie Android. Jest to jeden z pierwszych modułów z certyfikatem EDLA od Google.  Oznacza to że posiadacze mogą łatwo instalować aplikacje ze sklepu Google Play za pomocą Google Mobile Services. Dodatkowo certyfikat gwarantuje aktualizacje bezpieczeństwa co 90 dni. OPS-A został stworzony z myślą o ActivPanel LX. Z tego powodu ma preinstalowane najbardziej  popularne aplikacje znane z AP9 oraz wcześniejszych modeli (przechwytywanie ekranu, adnotacje spiner i wiele innych aplikacji których zasadność byłą konsultowana z użytkownikami. Ambasadorzy Promethean również dodali swoje przysłowiowe pięć groszy.).  To wszystko sprawi że jeśli zdecydujesz się na duet APLX+OPS-A to od momentu włączenia poczujesz się „jak w domu” . Więcej informacji znajdziesz na stronie:

https://www.prometheanworld.com/press-release/promethean-launches-one-of-the-first-google-edla-certified-android-devices-for-the-ifpd-market/

Już wkrótce jako pierwsi w Polsce otrzymamy do testów OPS-A. O pierwszych wrażeniach napiszemy tak szybko jak to będzie tylko możliwe.

 

Copyright © 2023 DOTYKALSCY - monitor w klasie