foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Wcześniej informowaliśmy o nowej odsłonie aplikacji mobilnej Promethean dla urządzeń Apple. Sklep Google właśnie udostępnił ją dla Androida. O nowościach pisaliśmy wcześniej.
Pamiętajcie że nowa nazwa to po prostu Promethean zamiast myPromethean.

W dniach 7-10 września na Małopolskiej Uczelni Państwowej  im. Rotmistrza W. Pileckiego w Oświęcimiu odbywała się  XXX Szkoła Dydaktyki Matematyki. Tematyka „Kształcenie matematyczne wobec wyzwań współczesnego świata” jest bardzo bliska działaniom firmy Promethean. Dlatego też nie mogło nas tam zabraknąć. Już pierwszego dnia swoje warsztaty „Technologia dotykowa w praktyce szkolnej czyli nowe oblicze metody problemowej” prowadził  Andrzej Pietrzyk jeden z ambasadorów Promethean w Polsce. Warsztaty okazały się strzałem w dziesiątkę. Zarówno tematyka jak również czas i miejsce spowodowały że w kolejnych dniach mieliśmy na stoisku Promethean przygotowanym przez firmę Interdesk mnóstwo gości. Głównym tematem był ActivInspire. Nauczyciele chwalili szybkość działania, funkcjonalność i intuicyjny interfejs. Pytali jak zdobyć program i czy trudno go opanować Jak przystało na konferencję dydaktyczną nie zabrakło pytań w stylu: „Jak z wykorzystaniem monitorów Promethean i programu ActivInspire poprowadzić lekcję na temat…?” Nauczyciele pracujący na co dzień z urządzeniami Apple testowali na stoisku możliwość współpracy ich urządzeń z monitorami Promethean. Przy okazji przetestowaliśmy nową wersję aplikacji mobilnej myPromethean – więcej o nowościach możecie przeczytać tutaj.

Podsumowując były to bardzo udane 4 dni. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w warsztatach i merytoryczne dyskusje na stoisku. Mamy nadzieję że spotkamy się za rok na następnej Szkole Dydaktyki Matematyki.

Praca nad przygotowaniami do nowego roku szkolnego w Transylvania College | The Cambridge International School in Cluj wre w najlepsze.

Dzięki partnerowi jakim jest Promethean odbyło szkolenie dla nauczycieli z obsługi interaktywnego wyświetlacza Promethean oraz oprogramowania edukacyjnego ActivInspire. w związku z projektem wyposażenia szkoły w interaktywne wyświetlacze Promethean.

Aktualizacja aplikacji mobilnej.

Dla posiadaczy urządzeń z iOS 30 sierpnia oficjalnie została udostępniona wersja 4.0 mobilnej aplikacji Promethean bardziej znanej jako myPromethean. Z nowości można wymienić:

• Odświeżony wygląd
  • Wsparcie dla nowych paneli
  • Bazujące na roli użytkownika rozpoznawanie przy logowaniu się
  • Możliwość udostępniania ekranu przez uczniów bez tworzenia konta

I kilka pomniejszych.

Na razie aplikacja jest dostępna tylko w Apple App Store.

O dostępności dla urządzeń opartych na Androidzie poinformujemy gdy tylko aplikacja pojawi się w Google PlayStore.