Najnowsza aktualizacja firmware o numerze 2.1.0 dla paneli AP9 przynosi kilka nowości. Najważniejszą z nich jest oczywiście obecność na pokładzie nowego whiteboarda. Tak właśnie!!!  Długo oczekiwany Explain Everything właśnie pojawia się wraz z nową aktualizacją. Więcej informacji o nowościach w aktualizacji oraz samym Explain Everything Whiteboard app znajdziecie na stronie:

Explain Everything Whiteboard (prometheanworld.com)

Z filmów dowiecie się jak zacząć pracę z nowym oprogramowaniem. Dla tych którzy korzystali wcześniej z EE w wersji na IOS, Androida czy webowej przygotowano krótkie instrukcje jak przenieść swoje wcześniejsze projekty na monitory. Okazuje się również, że programiści EE przygotowali niespodziankę dla tych, którzy mają już sporo zasobów przygotowanych i przechowywanych na swoich panelach. Pliki z rozszerzeniem .pwb będzie można otwierać za pomocą Explain Everything Whiteboard app. Instrukcję znajdziecie również na stronie.

Czy świetne, szybkie a przede wszystkim intuicyjne oprogramowanie whiteboard od Prometheana może być jeszcze lepsze? Na to pytanie postaramy się wkrótce odpowiedzieć.

Właśnie dotarła do nas świetna wiadomość. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu, pierwsza Szkoła Partnerska Promethean w Polce stała się w pełni monitorowana, a właściwie w pełni monitorowa. Jeszcze przed świętami zakończono wymianę ostatnich tablic na monitory interaktywne. W każdej z 40 sal uczniowie wykorzystują ich potencjał. Nauczyciele zgodnie twierdzą że nie wyobrażają sobie pracy bez technologii dotykowej. Jako potwierdzenie tych słów otrzymaliśmy mnóstwo zdjęć pokazujących różnorodne wykorzystanie tych urządzeń oraz kreatywności uczniów i nauczycieli. Poniżej przedstawiamy niewielką próbkę tego co na co dzień dzieję się w tej wyjątkowej szkole.
Zastanawiamy się tylko czego w takim razie życzyć na nowy rok.

W dniach 17-18 listopad 2023 na Uniwersytecie „Alexandru Ioan Cuza” w Iasi odbędzie się III Forum Edukacyjne Rumunia – Republika Mołdawii. Spotkanie zainicjowane i organizowane przez Rumuńskie Stowarzyszenie Literacy, QuartzMatrix, „Richard Wurmbrand” College, Uniwersytet „Alexandru Ioan Cuza” w Iași, AGIRO-MD, State University of Mołdawia i Liceum Teoretyczne Kiszyniów.Wydarzenie poświęcone będzie badaniu konkretnych wyzwań i dylematów etycznych wynikających z przejścia na cyfryzację. Pokazane będą obiecującepraktyki, które przyczyniają się do sprawiedliwej i właściwej oceny uczenia się. W sesjach plenarnych Forum wystąpią eksperci i praktycy w dziedzinie edukacji i technologii z Rumunii, RepublikiMołdawia i Wielka Brytania. Osiem proponowanych warsztatów będzie okazją do poznania szkół (w tym również z Polski) realizujących innowacyjne programy wpod względem włączenia społecznego, uczenia się, przedsiębiorczości, rozwoju charakteru, projektów i zaangażowania społeczności.  Polskim akcentem będą warsztaty prowadzone przez lidera programu Ambasadorzy Promethean w Polsce nauczyciela matematyki w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Górze oraz w Liceum Ogólnokształcącym im. prof. Zbigniewa Religi w Gilowicach pana Andrzeja Pietrzyka zatytułowane „How to create a digital lesson?”Informacje o agendzie i prelegentach znajdziecie pod tym linkami:

Agenda - Forumul Educatiei

Lectori și invitați - Forumul Educatiei

Do grona Szkół Partnerskich Promethean dołączyła właśnie Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Złotym Stoku. Choć nie największa bo licząca tylko 210 uczniów szkoła jest dobrze wyposażona. Dyrekcja stale zabiega o poprawę bazy edukacyjnej. Laptopy, wizualizery, podłoga interaktywna i przede wszystkim monitory interaktywne. Placówka została zarekomendowana przez firmę  Wersalin która wyposażyła szkołę w 16 monitorów interaktywnych marki Promethean. Dlatego razem z Panem Tomaszem Syposzem wręczyliśmy Pani dyrektor certyfikat potwierdzający dołączenie do grona szkół partnerskich. Więcej informacji o samej szkole i o tym jak wykorzystują technologię dotykową na co dzień znajdziecie już wkrótce.

Właśnie udostępniono aktualizację oprogramowania układowego komputera OPS-A do monitorów Promethean serii LX. Aktualna wersja firmware jest oznaczona numerem 1.1.0.26.

Co nowego w tej wersji?
▪️ na prośbę użytkowników wydłużono czas wyświetlania menu, które teraz pozostaje otwarte przez 2 minuty od ostatniego dotknięcia ekranu.
▪️ poprawiono działanie aplikacji #Microsoft Teams i #Google Meet
▪️ poprawiono wyświetlanie tapet pulpitu, przełączanie motywów (po zmianie motywu nie trzeba już restartować monitora)
▪️ usprawniono odtwarzanie filmów 4K z urządzenia USB.
▪️ usprawniono funkcję pisania która nawet przy jednoczesnym pisaniu w 20 punktach działa płynnie i bez przerw.

Niebawem pojawi się kolejna aktualizacja tym razem do wersji 1.2, która wprowadza kolejne usprawnienia.

PAMIĘTAJCIE! #Promethean uważnie słucha Waszych sugestii i uwag! Monitory są Waszym narzędziem pracy, a aktualizacje są odpowiedzią na Wasze głosy!

Informacje o aktualizacji zawdzięczamy firmie Prodata