W dniach 7-10 września na Małopolskiej Uczelni Państwowej  im. Rotmistrza W. Pileckiego w Oświęcimiu odbywała się  XXX Szkoła Dydaktyki Matematyki. Tematyka „Kształcenie matematyczne wobec wyzwań współczesnego świata” jest bardzo bliska działaniom grupy „Dotykalscy-monitor w klasie”. Dlatego też nie mogło nas tam zabraknąć. Już pierwszego dnia swoje warsztaty „Technologia dotykowa w praktyce szkolnej czyli nowe oblicze metody problemowej” prowadził  Andrzej Pietrzyk, członek grupy i zarazem jeden z ambasadorów Promethean w Polsce. Warsztaty okazały się strzałem w dziesiątkę. Zarówno tematyka jak również czas i miejsce spowodowały że w kolejnych dniach mieliśmy na stoisku Promethean przygotowanym przez firmę Interdesk mnóstwo gości. Głównym tematem był ActivInspire. Nauczyciele chwalili szybkość działania, funkcjonalność i intuicyjny interfejs. Pytali jak zdobyć program i czy trudno go opanować. Poza bieżącymi odpowiedziami kierowaliśmy również uczestników na stronę internetową, facebookową i na grupę dotykalskich jako miejsce gromadzenia wiedzy na temat ActivInspire. Jak przystało na konferencję dydaktyczną nie zabrakło pytań w stylu: „Jak z wykorzystaniem monitorów Promethean i programu ActivInspire poprowadzić lekcję na temat…?” Nauczyciele pracujący na co dzień z urządzeniami Apple testowali na stoisku możliwość współpracy ich urządzeń z monitorami Promethean. Przy okazji przetestowaliśmy nową wersję aplikacji mobilnej myPromethean – więcej o nowościach możecie przeczytać tutaj.

Podsumowując były to bardzo udane 4 dni. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w warsztatach i ciekawe dyskusje na stoisku. Mamy nadzieję że spotkamy się za rok na następnej Szkole Dydaktyki Matematyki.